Üdvözöljük az első hazai fejlesztésű, számítógépen letehető angol és német nyelvvizsga, a TIT-iXam nyelvvizsga honlapján.
A Magyarországon fejlesztett vizsgák között a TIT-iXam nyújt először lehetőséget azoknak a vizsgázni vágyóknak, akik a digitális kommunikációban otthonosan mozognak, talán biztonságosabban, mint a papíralapú vizsgázás területén. A vizsgarendszer létrehozásánál az egyszerűség, a maximális átláthatóság, a belső szimmetriák kialakítása voltak az irányadó szempontok.
Ugyanakkor a szóbeli vizsga beszédkészséget mérő része – más számítógéppel adminisztrált vizsgarendszerek gyakorlatától eltérően, – valóságos belső egyensúlyra épül, mind az interperszonális helyzeteket (vizsgázó-vizsgáztató, vizsgázó-vizsgázó), mind a szóbeli feladatok formáját (monológ, párbeszéd) tekintve. Filozófiánk, hogy a beszédkészség hiteles mérése élő vizsgán történjen.
Magyar fejlesztés
A vizsgarendszer létrehozásánál az egyszerűség, a maximális átláthatóság, a belső szimmetriák kialakítása voltak az irányadó szempontok.
Az egyensúlyra törekedtünk
Egy rendszerben egyensúlyban működik a digitális és az interperszonális kommunikáció!
Elérhető a vizsgával egyenértékű papíralapú változat is.
Ezt a választási lehetőséget azon vizsgázni szándékozóknak készítettük, akiknek ez a forma nyújt nagyobb biztonságot, mert nem használják a számítógépeket napi szinten.

iXam - a számítógépes nyelvvizsga
Évtizedes tapasztalat
A TIT-iXam nyelvvizsgarendszer a Tudományos Ismeretterjesztő Társulat jogtulajdonában álló új nyelvvizsgarendszer. A központ más vizsgarendszerekben szerzett több évtizedes vizsgáztatói tapasztalata, vizsgázóival és vizsgáztatóival való közvetlen kapcsolata vezetett oda, hogy egy sajátságosan Magyarországra tervezett, az itteni igényeknek legjobban megfelelő részben elektronikusan letehető, könnyen elérhető és gyors eredményt szolgáltató államilag elismert nyelvvizsgarendszert hozzon létre.
A Tudományos Ismeretterjesztő Társulat többek között felnőttképzési intézmény is (nyilvántartásba vételi szám: E-000226/2014), amely felvállalja a nyelvtanulás iránt érdeklődők képzését, vizsgára felkészítő könyvek, kiadványok készítését is. A központ működése teljes egészében a Nyelvvizsgáztatási Akkreditációs Központ felügyelete alá tartozik (ld. Vizsgaszabályzat)
A vizsgát angol és német általános nyelvből A2-C1 szinten lehet letenni.
A sajátos vizsgarendszer minden, angol és német vizsgára készülőt igyekszik elérni:
Az iXam vizsgarendszer célcsoportját egyfelől, elsősorban fiatal felnőttek, érettségire készülők,
vagy diplomaosztás vagy külföldi tanulmányút előtt álló egyetemisták alkotják,
másfelől a dolgozó felnőttek, akiknek a megszerzett nyelvvizsga-bizonyítvánnyal kell igazolniuk nyelvtudásukat.
Elérhető a vizsgával egyenértékű papíralapú változat is. Ez a választási lehetőség azon vizsgázni szándékozóknak készült, akik ezt a hagyományos formátumot részesítik előnyben.
Az iXam vizsgarendszer célcsoportját egyfelől, elsősorban fiatal felnőttek, érettségire készülők,
vagy diplomaosztás vagy külföldi tanulmányút előtt álló egyetemisták alkotják,
másfelől a dolgozó felnőttek, akiknek a megszerzett nyelvvizsga-bizonyítvánnyal kell igazolniuk nyelvtudásukat.
Elérhető a vizsgával egyenértékű papíralapú változat is. Ez a választási lehetőség azon vizsgázni szándékozóknak készült, akik ezt a hagyományos formátumot részesítik előnyben.
-től
városban
szinten
vizsganyelv
Történetünk
Tíz éve született a praktikus ötlet, ha számítógépen használjuk nyelvtudásunk nagy részét, miért nem mérhetjük nyelvtudásunkat számítógépen? A TIT 2009-ben legrégebbi partnerét kereste meg ezzel az ötlettel, sajnos sikertelenül. Ezután a TIT saját, nagy tapasztattal rendelkező vizsgáztatóira, tanáraira, informatikus fejlesztőire támaszkodott. Eredményesen.
Az első számítógépre készült nyelvvizsga feladatsorokat ismert nyelvkönyv szerzők: Kalotáné dr. Németh Ágnes, dr. Péri Márton, Nagy Zsuzsanna Judit, Tóth lászló, Vidó Ildikó alkották.
A technikai fejlesztést a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információtechnológiai Karának kutatói végezték, majd 2012 és 2014 között egy Európai Uniós GOP projekt keretében a Budapesti Műszaki Egyetem informatikus kutatói is bekapcsolódtak a fejlesztésekbe.
2011 és 2017 között az akkreditáló hatóság négy fordulóban utasította el az államilag elismert nyelvvizsga minősítés kiadását. 2018. április óta államilag elismert hazánkban az TIT-iXam nyelvvizsga.
Köszönet minden szakmai és adminisztratív közreműködőnek és kollégának, hogy segített megalkotni Magyarország első, hazai fejlesztésű számítógépes nyelvvizsgáját. A jövő nemzedék számára.
Vélemény rólunk
Komplex vizsgát követően néhány véletlenszerűen kiválasztott vizsgázó véleménye alapján az alábbi klippet készítettük, melyben hasznos tapasztalataikat osztják meg velünk és leendő vizsgázóinkkal.
Sajtó
Több tudósítás és magazinműsor is készült új, számítógéppel kitölthető nyelvvizsgánkról. Ezek közül összegyűjtöttünk néhány online is elérhető riportot: